33-39 alueen ltm ja ts organisaatio

PIRKANMAAN alueen 33-39 luottamusmies- ja työsuojeluorganisaatio 1.6. 2019

 

Pääluottamusmies Leo Harra, leo.harra@posti.com  , puh. 0505953150

Varapääluottamusmies Simo Männikkö, simo.mannikko@posti.com , puh. 0405092109

 

Työsuojeluvaltuutettu Kari Salonen kari.salonen@posti.com , puh. 0400 709118

  1. varavaltuutettu Kaj Rönnqvist

 

 

Alueluottamusmiehet

Simo Männikkö, simo.mannikko@posti.com , puh. 0405092109 (Parkano, Hämeenkyrö,Ylöjärvi, Tre 40+Kyrönlahti )

 Leila Sipilä ,  (Orivesi, Ruovesi,Virrat, Mänttä-Vilppula)

Leo Harra (Nokia+Mouhijärvi, Sastamala, Tre 21, Tre 31)

Juha Lehtotie, juha.lehtotie@posti.com  , puh. 0405480989 (Akaa, Valkeakoski, Lempäälä)

Antti Kiuru, antti.kiuru@posti.com  , puh. 0400931745 (Tre 10, Tre 54, Tre 80, Tre 90, Pirkkala, Sääksjärvi)

*VARA Erkki Korhonen

Jukka Kumpulainen, jukka.kumpulainen@posti.com , puh. 0505941807 (Tre 70+Terälahti, Tre 71, Tre 72,

Kangasala+Luopioinen)

*VARA Janne Heinonen

Tero Helin, tero.helin@posti.com, puh 0503583761 ( Pirkanmaan kuljetus)

*VARA Yrjö Virtanen

 

 

Työsuojeluasiamiehet 2016 -2018

 

TAMPERE / PIRKKALA / YLÖJÄRVI

Sari Ronkanen, mopomummu@gmail.com , puh. 0442199464 (33100 ja 33210 Tampere)

Katja Vierikko , katja.vierikko@posti.com , puh. 0407394535 (33540 Tampere)

Tommi Laarko , tommi.laarko@posti.com  , puh. 0442614169 (33310,33400 Tampere, Kuru Kyrönlahti)

Lasse Järnefelt , lasse.jarnefelt@posti.com  , puh. 0451109166 (33580 , 33800 Tampere, Kämmenniemi, Aitolahti)

Carina Niemi, carina22001@yahoo.com  puh. 0456317664 (33700+Terälahti, 33710, 33720 Tampere).

Kaj Rönnkvist, savasdee@yahoo.com , puh. 0451109166 (33900 Tampere / 33960 Pirkkala)

33470 Ylöjärvi ... ei tällä hetkellä ... TSV Kari Salonen

33850 Tampere, Lempäälä (Sääksjärvi) ... ei tällä hetkellä ... TSV Kari Salonen

 

PIRKANMAA MUU

Arimo Siren , arimo.siren@luukku.com , puh. 0407535339 (36200 Kangasala+Luopioinen)

Juha Lehtotie , juha.lehtotie@posti.com  , 0405480989 (37500 Lempäälä)

Antti Papunen , antti.papunen@posti.com , puh. 0405195771 (37600 Valkeakoski)

Kari Suojansalo , kari.suojansalo@posti.com  , 0503057908 (37800 Akaa)

Leino Niskanen , leino.niskanen@posti.com  , 0405134618 (38200 Sastamala)

Sari Sunila , sari.sunila@posti.com , 0504630530  (39100 Hämeenkyrö )

Tuija Akkanen , tuija.akkanen@posti.com , 0405903056 (34800 Virrat)

Simo Männikkö , simo.mannikko@posti.com , puh. 0405092109 ( 39700 Parkano )

 

Antti Tuominen , antti.tuominen@posti.com , 0404482711 (35800 MänttäVilppula)

Vesa Järvinen , lamminkylanlaaki@gmail.com , 0500234267 (38700 Kankaanpää, Karvia)

... (37100 Nokia+Mouhijärvi)

Leila Sipilä, leila.sipila@posti.com  (34600 Ruovesi)

 

 POK Tampereen lajittelukeskus , luottamusmiehet ja työsuojeluasiamiehet

 

Luottamusmies  Pirita Palomaa, pirita.palomaa@posti.com , puh...

Luottamusmies  Markku Jousmäki, markku.jousmaki@gmail.com , puh. 0509186266

 

Työsuojeluasiamies (kevyt lajittelu manu) Kari Kovanen , kari.kovanen2@posti.com , puh. 0505216292

Työsuojeluasiamies (kevyt lajittelu kone) ... ei tällä hetkellä ...

Työsuojeluasiamies (raskas käsittely)

Työsuojeluasiamies (terminaali) Miika Reijonen , puh. 0415479393

Työsuojeluasiamies (vastaanotto/erpa) Pirita Palomaa , pirita.palomaa@posti.com , puh...

 

TYÖSUOJELUVALTUUTETTU TOIMIHENKILÖT LOUNAIS-SUOMI, PIRKANMAA, KESKI-SUOMI ja POHJANMAA postinumeroalueet 20-44 (ei 22) ja 60-69

Anneli Liikala, Ostolantie 9, 63700 Ähtäri, puh. 020 451 3753, 0405203753, anneli.liikala@posti.com

1.vara Katariina Ketonen , katariina.ketonen@posti.com

2.vara Esa Hietala

Työsuojeluasiamiehet Toimihenkilöt Myymälät Osoitehuolto Pirkanmaa

Kirsi Kesti, kirsi.kesti@posti.com  puh. 0204516684 (33100 Tampere)

Riikka Helander, riikka.helander@posti.com  puh. 0204524393 (Osoitehuolto)

 

LUOTTAMUSMIES TOIMIHENKILÖT 03 - 44 (ei 22), 60 - 69, 01800, 02400

Erja Hakkola, PL 106, 61801 KAUHAJOKI, puh. 0204513703 ja 0400668579
erja.hakkola@posti.com

VARAPLM: Marjo Juuti, puh. 0408202352, marjo.juuti@posti.com

Luottamusmies, osoitehuolto, Tampere

Katri Ruokonen , katri.ruokonen@posti.com

 

 

 

 

ak